20.03.2009. Warszawa
Klub Dobra Karma

IŁ-62 & goście:
Hey Joe Sound System;
Maciej Magura Góralski


"Ciekawe, że ta kapela gra już ponad 20 lat i dopiero niedawno nagrała pierwszą profesjonalną płytę "Opuszczamy Babilon". Tak naprawdę to materiału przez te ponad dwie dekady mieli pewnie na pięć płyt - część tego ukazywała się na kasetach, część na demówkach, część krążyła jako nagrania z koncertów... Przez te lata zespół wielokrotnie zmianiał brzmienia - od prostych punkowych rytmów, po grane obecnie noise. Materiał zebrany na płycie "Opuszczamy Babilon" to pulsujący klimat, który można porównywać z dorobkiem Ewy Braun. Do tego znakomite teksty, ale to zawsze było mocną stroną zespołu. Rzadko kto dziś tak gra, noise nie cieszy się popularnością, a jeśli już - to zwykle w połączeniu z HC, tymczasem niespokojne utwory Iła są niemalże recytowane. Byłem w piątek na ich koncercie w Dobrej Karmie, zagrali w towarzystwie Magury Góralskiego, który melorecytował "Dziękuję ci Ameryko". Koncert podzielili na dwie części - noise'owy materiał z płyty oraz stare kawałki z różnych okresów działalności, zakończone coverem G.B.H. - "Alkohol", było też kilka coverów Kryzysu. Obydwie części znakomite, wcześniej kilkakrotnie byłem na koncertach Iła, ten był chyba jednak najlepszy. I bardzo mi się podoba to nowe oblicze zespołu, "Opusczamy Babilion" to jedna z najlepszych wydanych ostatnio płyt; przynajmniej dla mnie."
autor: Disorder
http://xenna.com.pl/moim_zdaniem/i62_1034.html

"Nigdy nie przepadałam za noisem, ale od czasu ich występu w No Mercy i po nabyciu płytki jestem....oczarowana. Oprócz noisu i psychodelii, znaleźć można indyjskie przeszkadzajki, a i głosik wschodzącej gwiazdki robi piorunujące wrażenie jako kontrast do ważkich tekstów i mrocznej muzy. Polecam:)"
autorka: AGNES
http://xenna.com.pl/aktualnosci/i62_cd_905.html

"Co wspólnego poza nazwą mają czterosilnikowy radziecki samolot pasażerski i punkowo-hardcore'owy zespół z Warszawy? Oba są dalekiego zasięgu. IŁ-62 działa nieprzerwanie od połowy lat 80. Właśnie wydali pierwszą w swojej historii płytę CD pt. "Opuszczamy Babilon". W piątek grupa wystąpi w Dobrej Karmie."
autor: Łukasz Kamiński (cojestgrane)

Powrót - Archiwum